Biomucha TERRA MEGA TUBA 150.000 szt. na 1000m2

Nowy produkt

955 Przedmioty

499,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Biomucha TERRA to drapieżne błonkówki / Muscidifurax raptorellus - najbardziej płodny gatunek biomuchy / , które zwalczają poczwarki much. /muchy domowej, zgniłówki i much krwiopijnych Stomoxys/. Z jednego opakowania wylęga się do 150.000 dorosłych osobników, które natychmiast wyruszają na poszukiwanie bobówek much. Jedno opakowanie Biomuch TERRA/tuba 15.000szt./ wystarcza na ok 100m2 obiektu w systemie ściółkowym /głęboka ściółka lub do 500m2 - płytka/.

Są bardzo małe /ok. 3mm/, unikają światła i są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Prowadzą walkę z muchami bez naszego udziału.

 Warunki wprowadzenia Biomuchy TERRA do obiektu:

  • system ściółkowy
  • brak zastosowania insektycydów przez dłuższy czas /sprawdź  na ulotce karencję zastosowanego preparatu 1-10 tyg./
  • temperatura powyżej 18 stopni C
  • przed zastosowaniem Biomuchy TERRA zaleca się usunięcie starego obornika  zawierającego larwy much.

 Zastosowanie:

Po otrzymaniu przesyłki z preparatem należy jak najszybciej umieścić go w obiekcie. Otwarte !!! opakowanie /owady muszą z niego same się wydostać/ należy umieścić w pobliżu miejc wylęgu larw w zacienionym, bezwietrznymmiejscu, do którego nie mają dostępu zwierząta / i dzieci /.

Zaleca się zastosowanie 3 dawek preparatu w odstępie 2 tygodniowym. Po tym okresie następuje równowaga pomiędzy błonkówka a muchami. Efekt zastosowania jest wyrażnie widoczny /należy stosować się do zaleceń zwalczania much/. W razie potrzeby bez problemu można zastosować kolejną dawkę preparatu. Zaleca się wprowadzanie kolejnych dawek co 2 miesiące .

 Po udanym wprowadzeniu Biomuchy TERRA do obiektu zaleca się  przy sprzątaniu pozostawianie części obornika, ponieważ zawiera on rozwijające się w larwach much, pożyteczne Biomuchy.

Koniczne jest coroczne odnawianie populacji Biomuchy TERRA poprzez wprowadzenie na wiosnę nowej dawki preparatu.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Biomucha TERRA MEGA TUBA 150.000 szt. na 1000m2

Biomucha TERRA MEGA TUBA 150.000 szt. na 1000m2