Trzoda chlewna

W zależności od sposobu utrzymania zwierząt stosuje się odpowiedni gatunek Biomuchy.

Trzoda chlewna Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • System ściókowy

  Zastosowanie Biomuchy TERRA u TRZODY CHLEWNEJ polega na zasiedleniu miejsc, w których w normalnych warunkach lęgną sie muchy. Nie tam gdzie muchy widać tylko tam gdzie sie lęgna!!!


  Głęboka ściółka - Idealnym sposobem zastosowania biomuchy w hodowli trzody chlewnej jest zasiedlenie jej na tzw. głębokiej ściółce w miejscach suchych i nieudeptywanech przez zwierzęta. W praktyce rozsypuje sie ją ją przy ścianach, wszędzie tam, gdzie podczas sprzątania widać brązowe bobówki muchy domowej.


  Tradycyjna płytka ściółka - przy tradycyjnej hodowli na ściółciółce wygarnianej raz dziennie to właśnie na pryzmie z obornikiem rozwijają sie muchy / z jajek złożonych w oborze i wygarniętych na zewnątrz podczas sprzątania/. Dlatego właśnie tam należy zwalczać muchy by nie było ich w chlewnii. Dodatkowo biomuchę TERRA można zastosować w suchych częściach każdego z kojców.


  Biomuchę TERRA stosuje się od wiosny do jesieni w 3-5 dawkach w odstępach 2-3 tyg. w zależności od temperatury i nasilenia występowania much. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując biomuchę na wiosnę, zaraz po pojawieniu się pierwszych much. 
  DAWKOWANIE: - 1 opakowanie 15.000 szt. na 100 m2 głębokiej ściółki lub pryzmy obornika co 2-3 tyg - 3 dawki - później biomucha sie sama rozmnaża i dziła aż do jesieni.

 • System rusztowy

  Zastosowanie Biomuchy AQUA u TRZODY CHLEWNEJ polega na zasiedleniu miejsc, w których w normalnych warunkach lęgną sie muchy. Nie tam gdzie muchy widać tylko tam gdzie sie lęgna!!!


  W praktyce sprowasza się to do zwalczania much lęgnącyc sie POD RUSZTEM na kożuchu z gnojowicy. Larwy biomuchy zjadają wszystkie inne larwy much pod rusztem. Natomaiast osobniki dorosłę lubią wilgoć, są mało aktywne i całe swoje zycie spędzają pod rusztem.


  Raz zasiedlone działają nawet kilka lat! Biomucha AQUA to najskutecznejszy i najtańszy sposób walki z muchami!

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów